Nasza historia

1990

Sprzedaż narzędzi dla przemysłu prowadzimy nieprzerwanie od roku 1990 – w tamtym czasie pod nazwą Despol sp. z o.o.  jako odrębna zorganizowana część firmy, która poza tym zajmowała się sprzedażą maszyn pakujących dla przemysłu spożywczego. W 2008 roku cała działalność związana z tematyką narzędziową została przeniesiona do spółki Despol Techniki Montażowe.
Od roku 1991 do chwili obecnej nasza siedziba mieści się w Wilanowie w Warszawie.

1991

Rozpoczęcie współpracy z producentem narzędzi i urządzeń hydraulicznych firma ENERPAC i ich Service Center.

To otworzyło nam drogę do nawiązania współpracy z branżą budowlaną – zwłaszcza zakładami budowy dróg i mostów oraz z przemysłem wydobywczym (kopalnie, zakłady remontowe).

1992

Rozpoczęcie współpracy ze stoczniami –  poprzez pierwsze dostawy szlifierek i frezów spiekanych firmy ATA Tools do STOCZNI SZCZECIŃSKIEJ i STOCZNI GDYŃSKIEJ. W tamtych czasach były to jedne z największych firm produkcyjnych na rynku.logo ate-tools

1995

Początek dystrybucji podajników do wkrętów. Był to nasz pierwszy krok w kierunku działalności związanej z dostarczaniem rozwiązań automatyzujących pracę na stanowiskach montażowych.

1996

Pierwsze dostawy narzędzi montażowych na linie SKD DAEWOO- tym samym jedna z pierwszych firm zagranicznych inwestujących w Polsce w branży automotive została naszym stałym klientem.

logo fiamW tym czasie pozyskaliśmy do współpracy włoską firmę Fiam – renomowanego producenta montażowych narzędzi pneumatycznych.

1997

logo-stanleySprzedaż pierwszych systemów z kluczami elektronicznymi przetwornikowymi Stanley i tym samym wprowadzenie do naszego programu sprzedaży narzędzi elektrycznych przetwornikowych (DC).

W przemyśle zaczynała się nowa era w technologii montażu przemysłowego.

1998

Rozpoczęcie współpracy z firmą Crane – producenta urządzeń kontrolnych procesu montażowego.

Rozwijający się dynamicznie przemysł poszukiwał partnerów dostarczających im urządzenia pozwalające im rozwiązać coraz bardziej wymagające technicznie problemy montażowe.

2000

Dostawy kompletu narzędzi montażowych na linie montażu do firmy EATON. Jeden z pierwszych naszych projektów kompleksowej dostawy narzędzi i dodatkowego osprzętu, zamontowania i uruchomienia linii montażowej.

Dostawy kompletu narzędzi na pierwszą linię montażową ELECTROLUX Siewierz – to początek wielkiej firmy w Polsce i naszej współpracy z tym renomowanym klientem.

2001

Dostawy siłowników na budowę MOSTU SIEKIERKOWSKIEGO w Warszawie – pierwszego nowoczesnego mostu podwieszanego.
To był zaszczyt i wielka przyjemność uczestniczyć w projekcie tak technicznie nowatorskim i wizualnie pięknym.

2003

Dostawy podajników do wkrętów na linie montażu ścian bocznych naczep ALU-TEAM –  zadanie technicznie trudne, bo wymagało doboru specjalnych podajników które miały być zamontowane na portalu przemieszczającym się na dystansie 12 metrów.

2005

Dostawy podajników do wkrętów do BSH Łódź – początek produkcji firmy Bosch.

Naszym zadaniem było tak dostarczenie podajników jak i sprawdzianów rozstawienia otworów.

2008

Uruchomienie pierwszej linii montażowej POLAR (obecnie WHIRPOOL) – dostawa kompletnego wyposażenia linii montażowej tzn. narzędzi, oświetlenia, instalacji rozprowadzającej sprężone powietrze zasilające narzędzia.

2009

Uruchomienie linii montażowej INDESIT Radomsko – dostawa kompletnego wyposażenia linii montażowej.

W ramach tego projektu po raz pierwszy w przemyśle AGD oparliśmy koncepcję montażu o narzędzia elektryczne przetwornikowe.

2010

Początek współpracy z firmą Klauke jako autoryzowany Service Center. Firma Klauke podpisuje z nami umowę o prowadzenie centralnego serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego w Polsce.

Dostawy siłowników specjalnych na STADION NARODOWY – ciekawy projekt dostawy siłowników z otworem do naciągu lin mocujących dach.

2011

Dostawy siłowników na MOST PÓŁNOCNY w Warszawie – kolejny most w Warszawie montowany na naszych siłownikach a dla nas kolejny prestiżowy projekt.

2012

logo larzepNawiązujemy współpracę z hiszpańskim producentem hydrauliki siłowej – firmą Larzep jako jej dystrybutor i Service Center. Narzędzia tej firmy są przykładem optymalnej relacji jakości do ceny i idealnie wpasowują się w potrzeby polskiego rynku.

2013

Dostawy kilku znakowarek laserowych ze stołami obrotowymi do AMICA Wronki – to nasz pierwszy tak duży i skomplikowany projekt w tej dziedzinie.
Oparliśmy się w tym projekcie na znakowarkach włoskiej firmy RMU Marking, z którą już od kilku lat współpracowaliśmy i mogliśmy być pewni, że ich urządzenia zadowolą nawet tak wymagającego klienta.

2015

Wprowadzenie do programu sprzedaży akumulatorowych wkrętarek i nitownic przetwornikowych – w poszukiwaniu nowych narzędzi do montażu przemysłowego rozpoczynamy sprzedaż przemysłowych narzędzi przetwornikowych.

Zainteresowanych narzędziami prosimy o wybranie swojej lokalizacji na mapce i kontakt na numer telefonu wyświetlony przy danym województwie

Automatyzacja i rozwiązania specjalne:
695 559 979     601 920 308

Wsparcie techniczne: 531 922 386

Hydraulika siłowa:  601 688 553

Znakowanie: 601 962 756

Podajniki do śrub i wkrętów:  601 321 056
Podajniki - wsparcie techniczne:  531 923 307

SERWIS: 
Centrala Warszawa:
607 377 011    22 642 85 70
Oddział Południowo-Zachodni:  530 898 641
Autoryzowany serwis KLAUKE:  607 377 011