Automatyzacja i digitalizacja procesów montażu – przemysł 4.0

Ten dział naszej działalności jest bardzo istotną wartością naszej firmy.
Rozwój polskiej gospodarki, coraz trudniejszy dostęp do wykwalifikowanej siły roboczej, wzrost jej kosztów oraz – co może najistotniejsze – dostosowywanie się zakładów do reguł obowiązujacych w koncepcji przemysłu 4.0 powoduje, że coraz więcej firm zmuszone jest zainwestować w automatyzację i robotyzację procesu montażu.

Nasza firma współpracuje z najlepszymi integratorami (firmami wykonującymi skomplikowane stanowiska montażowe, bazujące na naszych komponentach – stanowiących o jakości i niezawodności tych urządzeń) jak również projektuje i wykonuje kompletne linie montażowe. Naszą pracę najchętniej rozpoczynamy na etapie projektowania nowego wyrobu, gdyż już na tym etapie rozważamy problemy związane z automatyzacją procesu montażu. Unikamy w ten sposób kosztów związanych wykonaniem specjalnego oprzyrządowania.

Bierzemy pełną odpowiedzialność za produkt końcowy, który musi spełniać ustalone założenia. Nasz klient ma tylko jednego partnera do dyskusji na ten temat.

Nasza firma jako jedna z niewielu może zaprojektować i wykonać oprzyrządowanie do zintegrowania z dowolnym robotem pozwalające na wykonanie operacji dokręcania lub nitowania nitami zrywanymi z pełną kontrolą następujących parametrów:

▶︎ rozpoznanie produktu przy pomocy kodu kreskowego lub QR
▶︎ rozpoznanie pracownika
▶︎ rozpoznanie położenia śruby lub nita
▶︎ automatyczne podanie śruby lub nita
▶︎ moment dokręcania lub siła zerwania
▶︎ kąt dokręcania
▶︎ kontrola przy pomocy systemu wizyjnego
▶︎ archiwizacja danych
▶︎ statystyka CpK , Cp

Jak te wszystkie informacje możemy zastosować w procesie montażu? Moment siły, kąt dokręcenia, godzina montażu to jest tylko kilka danych, które konieczne są do zapisywania w systemach bazo-danowych podczas procesów montażowych. Jest to pełna digitalizacja produkcji, która połączona z kobotami i automatyzacją procesów wkręcania powoduje, iż przemysł 4.0 jest na wyciągnięcie ręki.    
Obecnie można już stwierdzić,  że najbliższe lata będą czasem automatycznych podajników wkrętów/śrub zamontowanych na robotach współpracujących. 
I takie rozwiązania projektujemy oraz wykonujemy. Oczywiście wszystkie dostarczane przez nas systemy komunikują się ze sobą i zapisują pełen pakiet danych, którego wymaga dany Klient.  

W myśl tego trendu zaprojektowaliśmy stanowisko montażowe wyposażone w:

▶︎ robota współpracującego (brak konieczności odgradzania pola pracy robota od pola pracy operatora) 
▶︎ automatyczny podajnik wkrętów firmy FIAM z napędem ASG wyposażonym w przetwornik momentu siły i enkoder kąta 
▶︎ automatyczne zbieranie danych dokręcania oraz zapisywanie ich w chmurze

Dostosowując zakres naszego działania do potrzeb Przemysłu 4.0 pozyskaliśmy jako partnera technologicznego i dostawcę koreańską firmę HYUNDAI Robotics – lidera w produkcji profesjonalnych robotów przemysłowych, z historią tego typu produkcji sięgającą roku 1987.
HYUNDAI ROBOTICS dziś to dziesiątki tysięcy wyprodukowanych robotów, wspierających tworzenie inteligentnego zakładu produkcyjnego opartego o roboty zaprojektowane pod potrzeby danego zakładu wraz z pełnym wsparciem programistycznym i serwisowym.
Nasza firma jest głównym dystrybutorem oraz centrum serwisowym Hyundai Robotics w Polsce i dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu w przemyśle oraz wykwalifikowanemu zespołowi automatyków i serwisantów jesteśmy w stanie zapewnić polskim klientom doradztwo techniczne oraz obsługę sprzedażową i serwisową wg standardów HYUNDAI ROBOTICS.

Dzięki użyciu najnowszych technologii roboty Hyundai są w stanie wykonywać nawet najtrudniejsze procesy technologiczne takie jak:
▶︎ spawanie łukowe
▶︎ zgrzewanie
▶︎ przenoszenie materiałów
▶︎ uszczelnianie
▶︎ procesy montażu
▶︎ współpraca z prasami
▶︎ zgrzewanie
▶︎ paletyzacja

Czemu warto posiadać robota Hyundai w swoim zakładzie produkcyjnym? Daje to:
▶︎ szeroki zakres udźwigu (od 4 do 600 kg)
▶︎ różne sposoby montażu robotów (podłoga, sufit, ściana, półka)
▶︎ zasięg roboczy robotów przemysłowych (od 832 do 3507 mm)
▶︎ darmowe oprogramowanie do testowanie, symulowania, programowania robotów
▶︎ zaawansowane funkcje dostępne jako standard (np. multitasking)

logo hyundai
hyundai robot

Zainteresowanych narzędziami prosimy o wybranie swojej lokalizacji na mapce i kontakt na numer telefonu wyświetlony przy danym województwie

Automatyzacja i rozwiązania specjalne:
695 559 979     601 920 308

Wsparcie techniczne: 531 922 386

Hydraulika siłowa:  601 688 553

Znakowanie: 601 962 756

Podajniki do śrub i wkrętów:  601 321 056
Podajniki - wsparcie techniczne:  531 923 307

SERWIS: 
Centrala Warszawa:
607 377 011    22 642 85 70
Oddział Południowo-Zachodni:  530 898 641
Autoryzowany serwis KLAUKE:  607 377 011