Automatyzacja montażu przemysłowego

Automatyzacja i digitalizacja procesów montażu – przemysł 4.0

Ten dział naszej działalności jest bardzo istotną wartością naszej firmy.
Rozwój polskiej gospodarki, coraz trudniejszy dostęp do wykwalifikowanej siły roboczej, wzrost jej kosztów oraz – co może najistotniejsze – dostosowywanie się zakładów do reguł obowiązujacych w koncepcji przemysłu 4.0 powoduje, że coraz więcej firm zmuszone jest zainwestować w automatyzację i robotyzację procesu montażu.

Nasza firma współpracuje z najlepszymi integratorami (firmami wykonującymi skomplikowane stanowiska montażowe, bazujące na naszych komponentach – stanowiących o jakości i niezawodności tych urządzeń) jak również projektuje i wykonuje kompletne linie montażowe. Naszą pracę najchętniej rozpoczynamy na etapie projektowania nowego wyrobu, gdyż już na tym etapie rozważamy problemy związane z automatyzacją procesu montażu. Unikamy w ten sposób kosztów związanych wykonaniem specjalnego oprzyrządowania.
Bierzemy pełną odpowiedzialność za produkt końcowy, który musi spełniać ustalone założenia. Nasz klient ma tylko jednego partnera do dyskusji na ten temat.

Nasza firma jako jedna z niewielu może zaprojektować i wykonać oprzyrządowanie do zintegrowania z dowolnym robotem pozwalające na wykonanie operacji dokręcania lub nitowania nitami zrywanymi z pełną kontrolą następujących parametrów:

▶︎ rozpoznanie produktu przy pomocy kodu kreskowego lub QR
▶︎ rozpoznanie pracownika
▶︎ rozpoznanie położenia śruby lub nita
▶︎ automatyczne podanie śruby lub nita
▶︎ moment dokręcania lub siła zerwania
▶︎ kąt dokręcania
▶︎ kontrola przy pomocy systemu wizyjnego
▶︎ archiwizacja danych
▶︎ statystyka CpK , Cp

Jak te wszystkie informacje możemy zastosować w procesie montażu? Moment siły, kąt dokręcenia, godzina montażu to jest tylko kilka danych, które konieczne są do zapisywania w systemach bazo-danowych podczas procesów montażowych. Jest to pełna digitalizacja produkcji, która połączona z kobotami i automatyzacją procesów wkręcania powoduje, iż przemysł 4.0 jest na wyciągnięcie ręki.    
Obecnie można już stwierdzić,  że najbliższe lata będą czasem automatycznych podajników wkrętów/śrub zamontowanych na robotach współpracujących. 
I takie rozwiązania projektujemy oraz wykonujemy. Oczywiście wszystkie dostarczane przez nas systemy komunikują się ze sobą i zapisują pełen pakiet danych, którego wymaga dany Klient.  

W myśl tego trendu zaprojektowaliśmy stanowisko montażowe wyposażone w: 

▶︎ robota współpracującego (brak konieczności odgradzania pola pracy robota od pola pracy operatora) 
▶︎ automatyczny podajnik wkrętów firmy FIAM z napędem ASG wyposażonym w przetwornik momentu siły i enkoder kąta 
▶︎ automatyczne zbieranie danych dokręcania oraz zapisywanie ich w chmurze

Nasi specjaliści są zawsze do Państwa dyspozycji - niezależnie od lokalizacji Waszego zakładu. Prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy do centrali lub lokalnych oddziałów.

Dział Handlowy Centrala Warszawa

Narzędzia: 601 321 056 601 440 470 607 377 568Stanowiska montażowe | Automatyzacja | Projekty: 601 920 308 Software: 531 922 386 Hydraulika 700 bar: 601 688 553 Znakowanie: 601 962 756

Region Południowy

Narzędzia | Automatyzacja: 531 923 307 Hydraulika siłowa: 605 628 233

Region Południowo-Zachodni

Narzędzia:
601 293 612
530 450 144

Serwis Centrala Warszawa

607 377 011 22 642 85 70

Region Południowo-Zachodni

530 898 641